Yardımcı Yan Menu
Sosyal Eklentiler

Perde aksesuarları çeşitleri (braçol, kordon vb.)

  • yönetim
  • | 29.10.2019 21:44
  • | perde aksesuarları, braçoller, rensolar, kordonlar

Braçoller

Fon perdeleri kenarda toplamaya yarayan uçlarında püskül olan örgü kordonlardır. Çeşitli renk ve model seçenekleri olduğu için, perdelerin rengine ve modeline uygun braçol bulmak kolaydır. Farklı renk karışımlarından oluşan ve modern görünümüyle perdeyi tamamlayan ve bütünlük kazandıran bu aksesuarlar taşlı, boncuklu alternatif modelleriyle perdelerde göz doldurmaya devam ediyor. Fonluk kumaşlara kattığı şıklıkla birlikte perdeleri toplayarak duruşunu düzenlemeye yarayan braçol ve anahtarlıklar kuru temizleme ya da buhar ile kolayca temizlenebilir.

Saçak ve Püsküller

Perdelerin yanı sıra döşemelik kumaşların, yatak ve masa örtülerinin kenarlarına dikilen iplik saçaklardır. Bu saçaklar değişik motifler oluşturması için farklı şekillerde bağlanarak hazırlanabilirler. Bu saçakların da farklı renk ve modelleri vardır.

perde yan aksesuarları

Kordonlar

Pano ve fon perdeler gibi kalın kumaştan yapılmış perdeleri kenarlara toplamaya yarayan kalın örgü iplerden hazırlanmış perde aksesuarıdır.

Perde Mandalları

Daha çok hafif perdelerde kullanılır. Tül ve ipek gibi. Perdeyi taşıyıcıya asmak ve sistem üzerinde hareketini sağlamak için perdeye dikilmiş ya da monte edilmiş metal aksamlardır. Ayrıca dekoratif amaçlarla perdeyi yukarıya veya kenara toplamak için kullanılan modelleride mevcuttur. Bunların haricinde perdeye dikilmek suretiyle veya kordon vazifesi gören dekoratif amaçlarla kullanılan başka ürünlerde vardır. Birçok rengi ve modeli mevcuttur. Ahşap boncuklar, plastik boncuklar, cam boncuklar, inciler, deniz mamulleri, tuğralar, zincirler, misina, kurdeleler, payetler, pullar, madalyonlar, kadife boncuklar, şakşuka boncuğu. Boncukların dizilmesi ile perde kol bağları ve kordonlar yapılabilir.

Rensolar

Fon perdeleri kenarlara tutturmak için braçol ve kuşakların takıldığı duvara monte edilen kancalardır. Altın rengi, nikel, eskitme görünümünde modelleri mevcuttur. Metal aksesuarlardandır.

Bu konulara da göz atın

Bilgisayarsız Kodlama

Sitemize içerik eklemek ister misiniz ?