Yardımcı Yan Menu
Sosyal Eklentiler
Perde modelleri - çeşitleri (jaluzi, ip perde, stor)

Perde modelleri - çeşitleri (jaluzi, ip perde, stor)

  • yönetim
  • | 25.10.2019 12:13
  • | perde modelleri 2019, perde isimleri, perde modelleri mutfak

Nuette Perdeler

Şık ve dekoratif perde grubu içerisinde yer alan nuette perdeler yukarı ve aşağı hareket mekanizması kabiliyeti ile çalışır. İki şekilde pratik kullanımı vardır. Perde açıkken tül görünümünde olup ışık geçirgenliği vardır. Perde kapalıyken ise aradaki kumaşların üst üste gelmesiyle birlikte ışığı engelleyerek fon perde görevini üstlenir. Nuette perdeler 0 polyesterdir. Tıpkı zebra perdeler gibi hrm iç tül hem de fonluk görevi gördüğü için teknik detayı nprmal stor perdelere göre fazla olup montajı yapılacak yerin bu perdeye uygun olması son derece önemlidir.

perde modelleri salon - mutfak

Dikey Perdeler

Daha çok ofis ve iş yerlerinde tercih edilen dikey perdeler PVC ve kumaş olarak iki şekilde uygulanabilmektedir. Geniş renk gamına sahip olan perdeler kullanım amacına göre sağa, sola ve ortadan ikiye toplanabilme özelliğine sahiptir. Işık hareketleri ile istendiği kadar oynanabilir. Dikey bantların yan yana sıralanışı ile meydana gelen perdeler motorlu ve uzaktan kumandalı olarak da monte edilebilir. Genellikle çalışma ofisleri, hastane vb. ortamlar için tercih edilir. Toz süngerleri aracılığıyla ya da sabunlu suyla silinerek temizliği kolayca yapılabilir.

Katlama Mekanizmalı Perdeler

Perdelik olarak üretilen her türlü kumaşın ara çubuklarla sağlanan hareket kabiliyeti ile çalıştırılan mekanizmalardır. Perdelik olarak üretilen organize tüllerden, kalın keten kumaşlara kadar her türlü ürüne kat kat toplanma görüntüsü verilebilmektedir. Katlamalı perde oluşturabilmek için daha çok kullanılan mekanizmalar çubuklu ve çubuksuz plise stilinde yapılabilir. Çok fazla metrajlarda kumaş gerektirmediği ve pile yapımı söz konusu olmadığı için mekanizmalı perdeler perde yenileme sıklığı fazla olan tüketicilerimiz için oldukça ekonomik olmakla birlikte mekanlar için de son derece şık bir görünüm çizmektedir.

perde çeşitleri fiyatları

Zebra Perdeler

Zebra görünümünü andıran deseniyle birçok mekanda gördüğümüz zebra perdeler son dönemlerde şık mekanların vazgeçilmez ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı anda hem güneşlik hem de perde görevini yerine getirdiği için stor perde grubuna başka bir boyut kazandırmıştır. İnce ve kalın kumaş bantlarından oluşan bu perdelerin çalışma sistemi stor perde mantığındadır. Hem kullanışlıi hem pratik hem de şık ve farklı bir dekorasyon yaratmak için kumaşındaki özellik ve görünüm nedeniyle uzun yıllar mekanları süslemeye devam edecektir.

perde çeşitleri isimleri

Stor Perdeler

Yıllardır alışılagelmiş klasik kmaş perdelerle aynı amacı üstlenerek mekanlarımızda modern bir hava yakalamayı başaran stor perdeler ekonomik, şık ve pratik kullanmıyla dünayada ev tesktilindeki yerini hızla almıştır. Klasik polyester, sim ve jakar grupları ile modern bir görünüm yaratırken ışığa duyarlı karartma grubu ile birçok mekanda amaca hizmet eden ferah bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyada, başlangıcında sadece karartma amacı ile savaş yıllarında kullanılan bu sistem günümüze uyarlanarak çok yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Kullanım ve tamir kolaylığı sayesinde beklenenin üzerinde talep gören bu mekanik sistemli perdeler yaylı, manuel ve uzaktan kumandalı sistemlerle hareket ettirilerek birçok mekana hizmet etmektedir. Fazla toz almayan mekanlarda, proseslerine uygun olarak kullanıldığı sürece ortalama ömrü 5 -10 yıl arasında değişebilmektedir. Nemli bir sünger yardımı ile düz bir zeminde ılık suyla kolayca temizlenebilir.

2019 perde modelleri

Ahşap Stor Perdeler

Geniş renk seçenekleri ve estetik görünümleri ile yazlık mekanlarda vazgeçilmez perdeler arasında yer alan ahşap storlar rulo ve katlamalı olarak iki farklı şekilde üretilmektedir. Uzakdoğu kökenli ürünler olup son dönemlerde ülkemizde yerli olarak da üretilmektedir. Ahşap ve bambu şeritlerin kumaş görünümünde dokunması ile elde ettiğimiz ürünün mekanizma sistemi jaluzilere benzer. Yıkanma özellikleri olmayıp nemli bir bezle rahatlıkla temizlenebilir.

Motorlu Perdeler

Perdelerin birçoğu motorlu sistemler sayesinde uzaktan kumandalı olarak pratik bir kullanım sağlamaktadırlar. Tekli ve çoklu kumanda olmak üzere iki çeşit alternatifimiz vardır. Hem şık hem de rahatlık açısından motorlu uygulamalar son dönemde en çok tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Hava perdeleri, sera perdeler, tiyatro salonları, konferans salonları gibi mekanlarda ve geniş camların bulunduğu alanlarda tercih edilmektedir. Motorlu sistemleri mevcut ray sistemleri uygulamaları olan japon perde, sahne perde gibi ürünleri kullanarak mekanlarda aradığınız şıklığı oldukça pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.

Jaluziler

Yatay sistemde çalışan birbirine paralel bantlardan oluşsn mekanik sistemli perdelerdir. Jaluziler ahşap ve micro olmak üzere ikiye ayrılır. Ahşap jaluziler 25 mm ve 50 mm'lik çeşitlere sahipken alüminyum profilli micro jaluziler 16 mm ve 25 mm özelliği ile daha dar bantlara sahiptirler. Afrika ve Uzak Doğu'da yetişen ayons ağacından üretilen ahşap jaluziler daha önce yazlık mekanlarda kullanılırken şu anda birçok kışlık mekanda da tercih edilmektedir. Tamamen alüminyumdan oluşan micro jaluziler ise ev ve işyerleri için kullanım pratikliği sağlamasının yanı sıra zengin renk alternatifleri ile dekoratif bir görüntü yaratmaktadır. Doğallığı uygulandığı mekana kusursuzca yansıtan jaluziler hafif nemli bir bez ya da statik plastik toz alıcı yumuşak fırçalar yardımıyla temizlenebilir.

perde modelleri fon

İp Perdeler

Son dönemlerin en pratik kullanımına sahip olan ip perdeler, çeşitleri ve şıklıklarıyla mekanların vazgeçilmezleri arasında. Sıra sıra dizilen iplerin rusitk ya da kornişe monte edilebilmesi için bir banta toplanmasıyla oluşan perdelerin sade, simli, pullu, ebruli, deri ve fosforlu çeşitleri üretilmektedir. Ürünle birlikte temin edilen yıkama torbası ile 30 derecede yıkanabilir.

ip perde çeşitleri

Bu konulara da göz atın

Bilgisayarsız Kodlama

Sitemize içerik eklemek ister misiniz ?