Yardımcı Yan Menu
Sosyal Eklentiler

Büyük sır roman özeti

  • yönetim
  • | 03.01.2020 21:51
  • | Zehra Tapunç

Roman yazarı : Zehra Tapunç

Nazan Hanım, Gölcük depreminde eşini ve en yakınlarını kaybetmiştir. Sosyal sorumluluk kapsamında Nepal’de öğretmen olarak görev yapmaya başlar. Nepal’e kızı Bikre ile beraber gitmiştir. Bikre, o zaman küçük bir çocuktur.

Nazan Hanım, yıllar sonra ülkeye dönmeye karar verir. Aslında, bu mecburi bir karardir. İstanbul’da yaşayan ve eşini Gölcük depreminde kaybetmiş Cem Bey’in evlilik teklifini kabul etmiştir ve Cem Bey’le evlenip İstanbul’da yaşayacaktır.

Cem Bey’in de Bikre ile aynı yaşta Sarp isimli bir oğlu vardır. Nazan ve Cem evlilik kararını çocuklara güçlükle açıklarlar. Birke, annesinin kararını olgunlukla karşılarken Sarp ise babasına çok belli etmese de babasının kararından dolayı üzgün ve endişelidir. Nazan Hanım ve kızının nasıl insanlar olduğunu bilmemek en büyük endişe kaynağıdır. Bu arada Cem Bey eski evini satmış ve Nazan Hanım’ın da katkılarıyla yeni ahşap bir ev almıştır. Sarp da yıllardır ahşap evde yaşama hayalleri kurduğu için bu haberi alınca adeta havalara uçmuştur. Sarp ve Birke birbirlerine çabucak alışmışlardır. Nazan Hanım da Sarp’ı çok sevmiş ve onu kendi evladı gibi sahiplenmiştir.

Birke de Sarp’la aynı sınıfta okumaya başlamıştır. Birke’nin tek üzüntüsü Katmandu’da kalan arkadaşı Namita’dır. Onunla, sadece cuma günleri internet üzerinden görüşebilmektedir. Niyeti ise yaz tatilinde Namita’yı görmek için Nepal’e gitmektir. Bunun için de para biriktirmeye başlamıştır. Sarp ve Birke için her şey yolunda gitmektedir. Ta ki yaşadıkları o talihsiz olaya kadar. Birke ve Sarp okuldan eve dönerken yaya geçidinde yaşlı bir kadın görürler. Bu kadın, bir çocuktan kendisini yolun karşısına geçirmesi için yardım ister. Çocuk da bu teklifi kabul eder fakat karşıya geçtiğinde çocuk halsiz bir şekilde kadının üstüne yığılmıştır.

O arada kadını takip eden Sarp ve Bikre için talihsiz bir durum yaşanır. Araya giren kamyondan sonra yaşlı kadın ve çocuk adeta yok olmuşlardır. Bikre, kadını daha önce de birkaç kez görmüş ve Sarp’a o kadına dair şüphelerini açıklamıştır. Bu arada, kadına yardım eden çocuk da hem Sarp’a hem de Bikre’ye tanıdık gelmiştir. Peki bu çocuk kimdir ve gördükleri yaşlı kadının gizemi nedir?

Bu konulara da göz atın

Bilgisayarsız Kodlama

Sitemize içerik eklemek ister misiniz ?