Yardımcı Yan Menu
Sosyal Eklentiler

Avize seçimi nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli

  • yönetim
  • | 25.10.2019 17:06
  • | avize seçimi nasıl yapılır

Yemek odasında kullanılan avizeler hakkında en sık sorulan soru avizenin masaya uzaklığının ne kadar olması gerektiğidir. Ana ışık kaynağının genel aradığı masadan 78 cm - 92 cm yükseklikte olması gerekir.

Işık yoğunluğuna gelirsek; aile yemekleri için büyük ihtimalle parlak bir ışık tercih edebilirsiniz. Daha resmi akşam yemeklerinde ise genellikle yumuşak ışık arzu edilir.

avize seçiminde nelere dikkat edilmeli

Odanızın ebadı avize seçiminde büyük rol oynar. Tavsiye edilen oran hakkında yol gösterecek birkaç ölçüyü aşağıda paylaşalım:

Oda Avize Çapı
3 m x 3 m 43 cm - 51 cm
3.7 m x 3.7 m 52 cm - 66 cm
4.2 m x 4.2 m 60 cm - 77 cm

Çoğu insan yemek odasında seçtiği sarkıtın odanın temasını belirlemesini ister. Gömme aydınlatma, seçtiğiniz avizeye ek olarak, masanızın dikkat çekmek için ihtiyacı olan ekstra etkiyi verecektir. Odanın köşelerine koyacağınız gömme aydınlatma, görsel olarak odanın daha büyük gözükmesini sağlayacak ve daha ferah bir ortam yaratacaktır.

Avizeyla takım olan aplikler, servis masaları ve büfeleri zekice aydınlatmak için çok iyi bir çözümdür. Aynalarınızı vurgulamakta kullanacağınız aplikler odanıza derinlik kazandırıp, büfenizin görünümünü daha değerli kılacaktır.

Bu konulara da göz atın

Bilgisayarsız Kodlama

Sitemize içerik eklemek ister misiniz ?