Yardımcı Yan Menu
Sosyal Eklentiler

13. jüri roman özeti

  • yönetim
  • | 18.10.2019 12:40
  • | 13. jüri, john lescroart

Romanın adı / yazarı : 13. Jüri / John T. LESCROART

Romanın özeti

Jennifer Witt, kocasını çok seven fakat kocasından devamlı dayak yiyen ve yaptığı şeyleri kocasına yani Lary Witt'e beğendiremeyen bir çocuk annesi kadındır. Bu yüzden psikolojisi bozulmuş ve doktora gitmektedir. Yediği dayaklar yüzünden de vücudunda oluşan yara ve bereler içinde doktora gitmektedir.

Jeniffer, 28 Aralık günü her zaman olduğu gibi rahatlamak için koşuya çıkar ve eve döndüğü zaman evinin etrafında bir sürü polis bulur. Polisler Jennifer'ı evin üst katına çıkmaması için uyarırlar. Jennifer, etraftaki kan izlerini ve kapıda duran ambulansı görünce kocasının ve oğlunun öldüğünü anlar. Daha sonra polisler Jennifer'ın ifadesini almak üzere karakola götürürler. İfadesi alındıktan sonra da Jennifer'ı tutuklarlar. Tutuklanma sebebi olarak da kocasının bir yıl önce kendisine yaptırmış olduğu hayat sigortasıdır.

Bu sigorta şirketi, Jennifer'ın kocası Dr. Larry Witt'in ölümü halinde karısına tazminat olarak 5 milyon dolar tazminat verecekti. Polis bunu gerekçe göstererek Jennifır'ı tutuklar. Fakat Jennifer yapmadığına dair hiçbir kanıt gösteremez. Daha sonra Jennifer'a yakın dostları, davada kendisini savunması için avukat olarak David Freeman'ı önerirler. David Freeman birçok dava kazanmış ve haklı bir üne sahip iyi bir avukattır. Yanında Dismas Hardy adında bir avukat daha çalışmaktadır. Jennifer o gün avukatını, yani Freeman'ı çağırır, fakat Freeman yanında çalıştığı Hardy'yi gönderir.

Hardy Jennifer'ı dinler ve çözülmesi çok zor bir durumla karşı karşıya olduğunu anlar ve araştırmaya koyulur. Olayın geçtiği eve gider, komşularına gider onlarla konuşur. Komşuları Hardy'ye, Larry ile Jennifer'ın devamlı kavga ettiklerini anlatır. Hardy bu araştırmaları devamlı Freeman'la konuşur. Freeman, Jennifer'la konuştuklarına ve araştırmalarına bakarak Jennifer'ın suçlu olduğuna inanır. Fakat Hardy'nin içinden bir ses bu cinayeti Jennifer'ın değil de başka birinin bir çıkar uğruna Larry ve oğlu Matthew Witt'i öldürdüğüne inanır. Çünkü Jennifer'ın kocası Larry, altı haneli rakamlarla yıllık kazancı ölçülebilen iyi bir tıp doktorudur. Hardy başka bir mirasçının onu öldürebileceği ihtimali üzerinde durur.

Bu konulara da göz atın

Bilgisayarsız Kodlama

Sitemize içerik eklemek ister misiniz ?