Yardımcı Yan Menu
Sosyal Eklentiler

WhatsApp'ı parmak iziyle açma Android'de

  • 538
  • | 31.10.2019 20:01
  • | Teknoloji

WhatsApp, bu yılın başlarında iOS sürümüne biyometrik güvenlik eklenmesinin ardından, uygulamasının artık Android'de bir parmak izi ile kilitlenebileceğini açıkladı. Özelliği açmak, telefonunuzun kilidini açtıktan sonra bile uygulamanın kilidini açmak için parmak izinizi kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Bankacılık uygulamasında bulabileceğinize benzer, ekstra bir güvenlik düzeyidir.

Güncelleme henüz tüm bölgelerde görünmüyor, ancak bir kez geldiğinde, WhatsApp, uygulamanın Gizlilik ayarları menüsünde ekstra güvenlik özelliğini açabileceğinizi söylüyor. Uygulamanın kilidini açtıktan sonra bir veya 30 dakika kilitli kalmasına izin verme seçenekleri ayarlarda bulunacak ve ayrıca mesajlarınızın içeriğinin bildirimlerde görünmesini engellemek için de bir seçenek olacak.

whatsapp parmak izi android

WABetaInfo, bu özelliğin Ağustos ayındaki WhatsApp'ın beta sürümünde göründüğünü bildirdiğinden beri bu özelliğin Android'e geldiğini biliyoruz. Ne yazık ki, iOS'ta, özellik hem Touch ID hem de Face ID'yi desteklerken, WhatsApp'ın duyurusunda yüz kilitlemesinden söz edilmediğinden, Android sadece parmak izi kilitlemeyle sınırlı görünüyor.

Bilgisayarsız Kodlama

Sitemize içerik eklemek ister misiniz ?