Yardımcı Yan Menu
Sosyal Eklentiler

Uzaktan eğitimde veli kuşağıyla velilere rehberlik yapılacak

  • 380
  • | 06.04.2020 20:24
  • | Eğitim

18 milyonun üzerinde öğrencinin evlerinde olması nedeniyle, uzaktan eğitim çalışmaları sürdürülüyor. 

Uzaktan eğitim süreçlerini iyileştirmek için ders içeriklerini sürekli zenginleştirirken aileler de ihmal edilmedi. Okullarından ve öğretmenlerinden uzakta eğitim çalışmalarını evde sürdüren çocukların ailelerine yönelik yeni bir çalışma başlatıldı.

Çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velileri pratik bilgilerle aktif şekilde desteklemek amacıyla "BİZDEN" adlı aylık bültende yer alan bilgilere benzer şekilde TRT EBA TV İlkokul ve Ortaokul kanallarında yayımlanmak üzere veli kuşağı hazırlandı. Veli kuşağı, her gün TRT EBA TV'de saat 20.00'de ekranlarda olacak.

Ziya Öğretmen, velilere rehberlik edecek program yapacak

Bakan Selçuk'un velilere yönelik yapacağı programın ana başlıkları şöyle: "24 saat anne babalık yapmamız gereken bir dönemde velilerimize önerilerimiz neler? Çocukların yaşına göre evde kalma süreciyle baş etme farklılık gösterebiliyor. Kimi çocuk değişimi ve değişikliği bir mücadele fırsatı, mücadeleye davet olarak görürken, kimi çocuk değişimi bir tehdit olarak algılıyor. Çocuklarda bu sürecin ruhsal belirtileri neler olabilir? Çocukların öğrenme sürecindeki en önemli faktörlerden biri can sıkıntısı. Mutfak bir çocuk için hayatı öğrenmenin en kestirme yollarından biri. Kitap okuyan çocukların hayat başarısı ve okul başarısı nispi olarak daha yüksek oluyor."

Bilgisayarsız Kodlama

Sitemize içerik eklemek ister misiniz ?